Pokud máte o těžbě virtuální měny takovou představu, že pouze spustíte nějaký konkrétní program a začne se vám plnit vaše virtuální peněženka, tak v takovém případě jste zapomněli na jednu velice zásadní věc, kterou je to, že k takové těžbě virtuální měny potřebujete mít nějaký konkrétní hardware. Časy, kdy jste se mohli třeba při těžbě bitcoinů obejít pouze s výkonným procesorem svého počítače jsou nenávratně pryč.
V dnešní době se k těžbě virtuální měny budete muset vybavit buď setem výkonných kvalitních grafických karet sestavených ve speciální kleci, anebo ještě výkonnějším specializovaným zařízením, což je známý miner asic, který jako jediný dokáže při těžbě kryptoměn poskytnout opravdu maximální těžební výkon. Počítat byste ovšem měli s tím, že vynaloženému výkonu bude odpovídat také spotřeba elektrické energie a možnostem, které vám tato zařízení poskytují, bude odpovídat jejich cena. Ta v případě asic mineru neklesne pod deset tisíc korun, počítejte ovšem s ještě vyšším výdajem, neboť budete potřebovat také ještě jiné komponenty.
S takovou nezbytnou počáteční investicí musíte nezbytně počítat v případě, kdy se budete chtít pustit do těžby virtuálních peněz.
Určitě se tedy nyní zabýváte úvahou, zda se vám taková významná investice vrátí. Vrátit se vám může i nemusí. Záleží to na vaší šikovnosti, na tom, jakou konkrétní měnu si zvolíte, jak budete bystří a flexibilní a jak budete reagovat na aktuální trendy. A samozřejmě jde také o vývoj na burze a o to, jaký zájem o danou virtuální měnu v budoucnosti bude.
Těch faktorů, které při těžbě virtuálních peněz vstupují do hry, tedy zdaleka není málo. Ovšem pravda je také to, že dnes vydělané elektronické peníze mohou být v budoucnosti vaší trefou do černého.